Pierwszy numer kwartalnika Równość

Pierwszy numer kwartalnika Równość

Z dumą informujemy, że Fundacja Równanie wsparła druk pierwszego numery reaktywowanego kwartalnika Równość, wydawanego przez Stowarzyszenie im. Tadeusza Regera.
W numerze:
A kto z nami nie wypije – Katarzyna Warmuz
Rewitalizacja czy gentryfikacja, co jest lepsze dla mieszkańców i jak je odróżnić? – Agnieszka Lamek-Kochanowska
Mieszkanie to nie przywilej – Szymon Kania
Mit rynku pracownika, czyli po co nam związki zawodowe – Paweł Miech
Co to jest feminizm? – Katarzyna Paprota
Wywiad z Agnieszką Lamek-Kochanowską – Katarzyna Gasparska
Apokalipsa Gender – Adam Konieczny
Czego uczy nas wielokulturowy Śląsk Cieszyński – Barbara Słania
Tadeusz Reger — porządny człowiek, potężny socjalista! – Szymon Czyżyk
Kwintesencja prowincji – Mikołaj Bizoń

Stowarzyszenie im. Tadeusza Regera zostało założone w 2009 roku w Cieszynie. W 2018 roku zmieniło swoją siedzibę i obecnie działa w Bielsku-Białej. Za główny cel działalności Stowarzyszenie obrało upowszechnianie postępowych idei lewicy polskiej, a także opisywanie oraz komentowanie działań politycznych, gospodarczych i społecznych czasów współczesnych.Wśród członków Stowarzyszenia są studenci/tki, seniorzy/ki, pracownicy/e, osoby zajmujący się domem i rodziną, wszyscy związani ze Śląskiem Cieszyńskim, dla których idee lewicowe są bliskie.

Wydawany przez Stowarzyszenie kwartalnik Równość ukazywać się będzie na Śląsku Cieszyńskim i będzie poruszać tematykę społeczną i równościową z myślą o lokalnych czytelnikach. Równość to wznowienie tytułu o długiej i pięknej tradycji w regionie, sięgającej początków XX w. Pierwszą Równość wydawał w Cieszynie Tadeusz Reger.

Jesteśmy przekonani, że druk pierwszego numeru Równości to początek owocnej współpracy pomiędzy Fundacją Równanie a Stowarzyszeniem.